Cestujete za turistikou? Tento dopravný prostriedok nemá konkurenciu

Ak nepatríš medzi hŕstku šťastlivcov, ktorí bývajú priamo pod tatranskými štítmi, zrejme si už riešil otázku ako sa do našich veľhôr dopraviť. Spomedzi všetkých možností určite odporúčame cestovať vlakom. Tu je 5 dôvodov prečo. 

1. Nemusíš sa starať o parkovanie

 

Cieľom výziev Doby Tatry je motivovať ľudí, aby nezabíjali svoj čas zbytočnými aktivitami a nežili svoj život stereotypne. Ukázať im, že sa stačí len trochu prekonať a zažijú nezabudnuteľné chvíle v krásnych Vysokých Tatrách. To čo uvidia a zažijú, by mal zažiť každý. Veci vymeníte, zničíte, ale zážitky – tie ostanú na celý život.

2. Nič nechutí tak ako pivko na horskej chate

 

Je tak? Dávaš si Šariš, Plzeň alebo napíklad špecialitku Tatras, ktorú čapujú na Chate pri Zelenom plese? 🙂 Ale vážne. Jedno – dve pivká k turistike patria. Ak si pod kopce, samozrejme, neprišiel autom. V taktom prípade ti zostáva kúpiť si pivo nanajvyš ako suvenír. Mimochodom, napríklad to na Chate pod Rysmi za kúpu naozaj stojí.

3. Príroda ti poďakuje 

 

Máš Tatry naozaj rád? Veľmi by sme si priali, aby bol pre teba práve toto najdôležitejší argument. Cestovať vlakom je ekologickejšie ako autobusom alebo autom. To najmä z dôvodu nižšej spotreby energie i nižších emisií oproti ostatným druhom dopravných prostriedkov. Navyše, na Slovensku už jazdia aj dieselmotorové jednotky, ktoré v porovnaní s minulosťou produkujú omnoho menej emisií.Cieľom výziev Doby Tatry je motivovať ľudí, aby nezabíjali svoj čas zbytočnými aktivitami a nežili svoj život stereotypne. Ukázať im, že sa stačí len trochu prekonať a zažijú nezabudnuteľné chvíle v krásnych Vysokých Tatrách. To čo uvidia a zažijú, by mal zažiť každý. Veci vymeníte, zničíte, ale zážitky – tie ostanú na celý život.

4. Cesta vlakom je zážitok

 

História železničnej dopravy v podtatranskom regióne siaha do roku 1871. Práve vtedy bol zo železničnej stanice v Poprade vypravený prvý vlak. O 20 rokov neskôr spojila obce Tatranská Štrba a Štrbské Pleso legendárna zubačka. Tá je dlhá 4,78 km a na niektorých úsekoch prekonáva stúpanie až 150 ‰. Ďalším dôležitým miľníkom bolo v roku 1908 spustenie unikátnej pozemnej lanovky, ktorá je dodnes jedinou svojho druhu na Slovensku. Áno, hovoríme o známej lanovke zo Starého Smokovca na Hrebienok.

5. A vďačná bude aj peňaženka   

Nie len ekologické, ale aj ekonomické. Také je cestovanie vlakom. Tému platených parkovísk sme načrtli už vyššie. Keďže ich nebudeš musieť využiť, ušetríš 5 až 15 eur denne. Keď si k tomu pozrieš aj aktuálnu letnú ponuku výhodných lístkov Slovak od ZSSK, myslíme si, že tvoje cestovanie za turistikou sa už nikdy nevráti do starých koľají. 

Zdieľaj článok na sociálnych sieťach.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Nechajte nám komentár

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x