Doby Tatry 2019 - štatistiky a zhodnotenie

Výzva Doby Tatry – zdolaj 6 štítov za 3 mesiace 2019 bola vôbec prvým ročníkom projektu Doby Tatry a aj napriek tomu zaznamenala obrovský záujem a úspech. 

Cieľ projektu

 

Cieľom výziev Doby Tatry je motivovať ľudí, aby nezabíjali svoj čas zbytočnými aktivitami a nežili svoj život stereotypne. Ukázať im, že sa stačí len trochu prekonať a zažijú nezabudnuteľné chvíle v krásnych Vysokých Tatrách. To čo uvidia a zažijú, by mal zažiť každý. Veci vymeníte, zničíte, ale zážitky – tie ostanú na celý život.

 

Pomoc prírode

 

Nechceme si z Tatier len brať, ale im aj dávať. Preto sme za každú registráciu vysadili v Tatrách jeden strom a vyzývali ľudí, aby počas svojej cesty pozbierali odpadky, ktoré uvidia odhodené  v prírode. Tatry majú nádhernú prírodu, ktorú si musíme chrániť, aby vo svojej podobne vydržala nie len pre nás, ale aj pre budúcich obyvateľov.Týmto spôsobom sa snažíme ľudí ešte viac spojiť s prírodou a vytvoriť v nich silnejšie puto a rešpekt ku nej.

 

Pozrite si, ako sa sadilo 5034 stromov v Tatrách.

Priebeh Doby Tatry

 

Registrácia do výzvy prebieha na webe dobytatry.sk. Po registrácii sme poslali každému štartovací balík, v ktorom bolo okrem iného aj tričko Doby Tatry, ktoré ste mali možnosť vidieť vzhľadom na vysokú účasť takmer vždy, keď ste sa vybrali do Tatier v sezóne 2019. Ako bolo spomenuté, za každú registráciu naviac vysadíme jeden strom vo Vysokých Tatrách.

 

Určili sme 6 štítov – pre rok 2019 to boli štíty Kriváň, Rysy, Kôprovský štít, Jahňací štít, Východná Vysoká a Predné Solisko. Každý štít bolo potrebné zdolať počas troch mesiacov (júl, august, september), odfotiť sa na ňom a fotku si nahrať do svojho profilu na webe dobytatry.sk. Fotky sme následne manuálne kontrolovali a schvaľovali. Ak mal účastník schválených všetkých 6 fotiek (štítov), poslali sme mu automaticky medailu.

Štatistiky

 

Výzvy sa zúčastnilo celkovo 5 034 ľudí, čo je fantastické číslo. Účastníci boli mladí, aj starší, celé rodiny aj jednotlivci. Podarilo sa nám motivovať tisíce ľudí k tomu, aby počas leta nesedeli doma, ale spoznávali krásy Slovenska.

Z celkového počtu bolo 61% mužov (3070) a 39% žien (1963). Slovákov bolo 96,8% a Čechov 3,2%. 6 štítov zdolalo- 2265 ľudí, 5 štítov-126, 4 štíty-195, 3 štíty-255, 2 štíty-310, 1 štít-278.

 

Dokopy sme štíty zdolali 16 463 krát. Najnavštevovanejší štít bol najľahší štít – Predné Solisko, nasledoval národný symbol Kriváň, Kôprovský štít, Rysy, Východná Vysoká, Jahňací štít.

 

 

Pozrite si videá z výtupov od Liptákov

Na záver ešte zopár príbehov od účastníkov z našej FB skupiny. Ak Váhaš, či do toho ísť, tak tu máš inšpiráciu. 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

© Doby Tatry 2020

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x