Top 5 pozitívnych momentov Doby Tatry Winter (štatistiky + zhrnutie)

Od oficiálneho ukončenia našej druhej výzvy ubehol už nejaký čas a je čas bilansovať. Bolo to náročné? Pre niekoho zrejme áno. Stálo to za to? Určite! Prečítajte si o najzaujímavejších veciach, ktoré nám zimná výzva priniesla. 

 

 

Tri mesiace, šesť úloh, desiatky kilometrov v nohách. To majú spoločné ľudia, ktorí sa rozhodli vystúpiť z komfortnej zóny do pásma kosodreviny, kde si človek v obklopení majestátnych štítov uvedomí, aký malý v skutočnosti je.

 

Bolo vás naozaj veľa

 

Priznávame, keď sme približne pred rokom rozmýšlali nad úplne prvou výzvou, vedeli sme, že má náš nápad potenciál. Tatry cez leto lákajú množstvo turistov zo Slovenska aj zahraničia. Že sa ale nájde toľko bláznov (v dobrom), ktorí sa rozhodnú dať to aj v zime, to sme úprimne nečakali. Predsa len, zháňať mačky, brodiť sa snehom a zmanažovať si všetko tak, aby ste to stihli za pár hodín, počas ktorých je svetlo. To sú iné podmienky, ako v lete. Každému z 3500 ľudí, ktorí sa do výzvy zapojili patrí naše veľke uznanie a jeden stromček, ktorý za neho vysadíme. 

 

Ste zo 4 krajín

 

Doby Tatry je tu pre všetkých milovníkov prírody, ktorí chcú zamakať na svojej kondičke a zažiť nezabudnuteľné chvíľe v horách. Sme veľmi radi, že sa nám už druhýkrát podarilo rozhýbať tisíce Slovákov. Rovnako hrdí sme ale aj na to, že sa nám do našich hôr podarilo prilákať 288 Čechov, 70 Poliakov a dokonca partiu 20 turistov z Litvy. Percentuály podiel takýchto zahraničných nadšencov bol v porovnaní s letnou výzvou približne trojnásobný. Super, nie? 🙂 

Litva team

 

Zdobí vás vytrvalosť

 

Možno je to načerpanými skúsenosťami z prvej výzvy, možno vidinou občerstvenia na chate. 🙂 V každom prípade dosiahnúť všetkých 6 cieľov a získať medailu sa podarilo viac než 63 % z prihlásených. To je pokrok oproti letnej výzve približne o 15 %.

Opäť si odnášate kopec zážitkov

 

 Poznáte ten pocit, keď sa pristihnete, že máte pri čítaní taký ten priblblý úsmev na tvári? Nám sa to stáva pravidelne, keď si prezeráme texty vašich príspevkov, v ktorých nás označujete. Niekoľko z nich vám sem na záver pridávame a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvá v prírode. 🙂 

 

Zdieľaj článok na sociálnych sieťach.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Nechajte nám komentár

© Doby Tatry 2020

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x